O mnie

Nazywam się Wojtek Salmonowicz. Jestem absolwentem Wydziału Sport Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu ze specjalnością trener przygotowania motorycznego oraz certyfikowanym trenerem personalnym.

Sport jest dla mnie stałym poszukiwaniem wyzwań. W swojej przygodzie z nim zdobywałem jako sprinter medale na Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce (w różnych kategoriach wiekowych), startowałem również na zawodach w Trójboju Siłowym Klasycznym. Aktualnie nie zamykam się na jeden sport, czerpiąc jak najwięcej ze wszechstronnego rozwoju. Na co dzień pracuję z ludźmi, którzy poprzez trening pragną być lepszą wersją siebie. Najczęściej celem jest poprawa jakości życia związana z polepszeniem parametrów zdrowotnych i sprawnościowych oraz aspektów wizualnych. Pracuję również ze sportowcami. Moi zawodnicy czynnie startują na zawodach lekkoatletycznych oraz w trójboju siłowym.

Pasja

Pasja do treningu towarzyszy mi od najmłodszych lat, to właśnie dzięki niej uświadomiłem sobie jak wiele korzyści płynie z systematycznej pracy nad sobą. Moje bogate doświadczenie związane z aktywnością fizyczną i sportem zacząłem zdobywać trenując wyczynowo biegi sprinterskie (100m i 200m). Zrozumiałem wtedy, że kluczowym czynnikiem sukcesu jest mądrze zaprogramowany plan treningowy. Zakochałem się w procesie ciągłego doskonalenia i dążenia do upragnionego celu, postanowiłem że zostanę trenerem i pomogę w tym innym.

Rozwój

Chcąc być dla innych autorytetem w dziedzinie treningu, wiem że najważniejszą rzeczą jest być szczerym z samym sobą. Zawsze stawiam sobie wysoko poprzeczkę, a jedyną słuszną drogą do osiągnięcia celu jest stały rozwój i ciężka praca. Swoje kompetencje zawdzięczam przede wszystkim wieloletniej praktyce. Dzięki niej wiem jak trudne nieraz jest dojście do upragnionego celu, ale wiem też, że osiągnięcie go jest warte włożonego wysiłku. Od wielu lat stale poszerzam swoja wiedzę na licznych kursach w tematyce treningu oraz żywienia. Często wolny czas spędzam czytając książki, artykuły, blogi związane z tematyką treningu.

Doświadczenie

Od paru lat pracuję w zawodzie trenera personalnego. Pracuję z osobami początkującymi oraz ze sportowcami na bardzo wysokim poziomie. Trening wraz z odpowiednim podejściem dopasowuję według stawianych wobec mnie oczekiwań i potrzeb. Współpracuję z osobami których celem jest:

  • poprawa ogólnej sprawności fizycznej
  • budowanie masy mięśniowej
  • redukcja tkanki tłuszczowej
  • poprawa parametrów zdrowia
  • doskonalenie zdolności motorycznych specyficznych dla danej dyscypliny sportowej
  • rehabilitacja po urazach narządu ruchu

Moje podejście

Od początku zależy mi, aby jakość moich usług oparta była na Twoich sukcesach oraz zadowoleniu. Budując wspólną, szczerą relację podopieczny-trener jesteśmy w stanie wypracować efekty, które zostaną z Tobą na długie lata. Każdy trening jest dla mnie szczególnym spotkaniem, na którym ciężko i mądrze trenujemy, ale też przekazuję Ci wiedzę abyś rozumiał/rozumiała każdy krok w drodze do celu.
Staram się, żeby w procesie treningu moi podopieczni stawali się nie tylko sprawniejszy, ale też bardziej pewni siebie, zdrowsi i szczęśliwsi. Być może odnaleźli w treningu taką pasją jaką mi samemu udało się odnaleźć.